Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

 

Czym jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to nowatorski i niezwykle skuteczny sposób na poprawę wyglądu skóry. Najczęściej stosuje się ją w celu redukcji i usuwania zmarszczek, ale ma także działanie regenerujące i rewitalizujące. Jest jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Polega na pozyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta, a następnie zaaplikowaniu go pod skórę metodą iniekcji.
Odwirowane osocze stanowi najlepszą „pożywkę” dla skóry – wspomaga syntezę komórkową, liftinguje i nawilża skórę, wspiera jej regeneracje, wyrównuje koloryt, wypełnia mniejsze zmarszczki. A dzięki temu, że wspomaga również odżywienie mieszków włosowych, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym stosuje się również w terapiach przeciwdziałających łysieniu.

 

Jak wygląda zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg rozpoczyna się od pobrania krwi własnej pacjenta do probówki, a następnie jej odwirowaniu. Umożliwia to oddzielenie osocza i płytek krwi, które wykorzystane będą podczas mezoterapii. Kolejnym etapem jest ostrzykiwanie skóry. Zastrzyki wykonywane są w krótkim odstępie czasu, ponieważ osocze z biegiem czasu traci swoje właściwości. Każdy z nich działa pobudzająco na komórki skóry i stymulują je do naturalnej odnowy.

 

Gwarancja jakości

W Małej Klinice Urody AnnMed mezoterapia osoczem bogatopłytkowym wykonywana jest przez dyplomowanego specjalistę, co pozwala zagwarantować całkowite bezpieczeństwo i najwyższą skuteczność zabiegu.

 

Efekty mezoterapii osoczem bogatopłytkowym:

  • poprawa objętości, nawilżenia i gęstości skóry
  • redukcja i spłycenie zmarszczek
  • przyspieszenie procesów gojenia się ran
  • wygładzenie i ujędrnienie skóry
  • ujednolicenie kolorytu
  • odbudowa włókien kolagenowych